Nafúknutá bulvárna kačica

Autor: Peter Lietava | 23.3.2016 o 10:00 | (upravené 23.3.2016 o 14:02) Karma článku: 3,05 | Prečítané:  950x

V prvom rade je treba podotknúť, že Liverpool si za stratu bodov v Southamptone môže sám. Zápas, v ktorom vyhrávate 2:0 sa jednoducho musí doviesť do víťazného konca. No opýtam sa takto. Je vhodné viniť za všetko jedného hráča?

Zápas dopadol tak, ako dopadol. Po záverečnom hvizde a aj dlho po ňom sa valila kritika na nášho kapitána. Nuž poďme sa bližšie pozrieť na gólové situácie Svätcov a zistíme, že zhadzovať vinu na Škrtela nie je až také oprávnené.

Prvý sporný moment prišiel hneď v úvode druhého dejstva. Súbojov, akých zviedol Martin s Pellém je v Anglicku nespočetne veľa. Prečo práve tento krát bola pískaná penalta? Spomalené zábery dokazujú, že súboj resp. ťahanie za dres, bolo vzájomné. Pellé pád prifilmoval, akonáhle pocítil ruky na drese, to je zrejmé. Hlavný rozhodca však iba kompenzoval situáciu z pvého dejstva, kde jasný Lovrenov faul zozadu považoval za čistý. Odporúčam sa taktiež zamerať na reakciu divákov, po akože faule Škrtela. Kým pri Lovrenovom stiahnutí jedného z domácich, bučali jedna radosť, pri Martinovom len zatlieskali hlavnému, pretože ani oni nepočítali s penaltou.

Úvodný gól domácich mal zárodok na pravej strane hostí, kde Can si neporozumel s Flanaganom a zbytočne prišli o loptu. Pellé len jednoducho vysunul Maneho a ten v plnom behu zakončil excelentne. Neviem, kde tu pochybil Škrtel. Naozaj neviem, ako tu mohol gólu zabrániť, keďže pri Manem bol Sakho, ktorý ale takisto bol v stoji resp. len kráčal a so stratou lopty svojich počítať nemohol.

Prečo Benteke z tak vyloženej šance neskóroval a nepochoval nádeje domácich? Kanonier, ktorý takéto šance v minulosti premieňal, dnes nie je schopný z piatich metrov ani trafiť priestor brány. Stav by bol 1:3 a už by sa zápas len dohral. Anglická liga je krásna v tom, že tímy sa nevzdávaju za akéhokoľvek stavu. Tlak Svätcov bol ohromný, no i tak sa dalo zabrániť prehre.

Druhému gólu domácich predchádzal hlavičkový súboj Škrtela, ktorý sa nedá považovať ani za vyhratý ani za prehratý. Kde však bola stredová formácia hostí?  Allen s Flanaganom sa len prizerali akcii na jeden dotyk a nikto z obrannej línie nebol schopný proti Pellému vystúpiť. Jediný Sakho šiel do obranného sklzu, ten však prišiel neskoro. Až príliš veľký priestor mal Pellé, aby si loptu spracoval, namieril a vystrelil. Tento gól ide na vruk celej obrany a záložnej formácie The Reds.

Tretí gól padol po nepodarenom odkope Mignoleta. Nebol to jeho prvý kiks v sezóne a aj keď sa zdalo, že lopta je v bezpečnej vzdialenosti, tak tomu tak nebolo. Tu prišlo zaváhanie Škrtela, kde neodhadol výskok a let lopty, no ako je možné, že pri tak ošemetnej situácií nebol zdvojený?  Bol to opäť Allen, ktorý sa len prizeral a do súboja, ktorý vznikol, nešiel s potrebnou agresivitou. V obrane vedľa Sakha v tej chvíli stál Flanagan, ktorý zrejme dopredu počítal, že lopta bude odkopnutá do bezpečia, takže pomalý kráčal dopredu. Ako posledný a jediný ostal vzadu Sakho, ktorý takisto nemohol držať Saneho za ruku. Futbal predsa nie je hokej. Pri tomto góle si musí spytovať svedomie aj Mignolet, pretože každá chyba v obrane má svôj pôvod. 

Kritika sa na nášho reprezentanta valí zo všetkých strán, no on sám si zachoval chladnú hlavu. Správne riešenie situácie. Martin je natoľko veľký profesionál, že podobné situácie hodí za hlavu. Je tu čas reprezentácie a my tohto kvalitného stopéra potrebujeme ako soľ. Nemyslím si, že treba prikladať do ohňa a riešiť nejaké bulvárne denníky. Klopp s Martinom stopercentne počíta a ako veľký stratég, si dobre uvedomuje, že prehra ide na tričko celého mužstva. Futbal hrá predsa 11 hráčov a nie jeden. Na podobné situácie sa ale treba pozerať detailnejšie a nie len z pohľadu zarputilého fanušika, pretože ten to vždy bude vidieť len z toho svojho ponímania futbalu. Konieckoncov je to len šport a podobné zápasy sú bežnou súčasťou všetkých európskych líg. Nerobme opäť raz z jedného zápasu zbytočnú bublinu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?