Píšem, čo vidím

Autor: Peter Lietava | 20.2.2016 o 12:51 | Karma článku: 2,89 | Prečítané:  303x

Čo všetko mi prináša dnešný futbal? Zabíjam iba voľný čas? Nemyslím si. Ide mi skôr o hľadanie pozitív resp. negatív, ktoré tento najpopulárnejší šport robia zaujímavým.

Mojou tvorbou sa predovšetkým snažím zaujať čitateľa. Priznávam, že niektoré moje články sú dlhšieho charakteru a človek sa cíti právom otravený rozsahom danej témy. Robím to z jednoduchého dôvodu. Mňa osobne neuspokojí obyčajná flash správa, ktorá mi vlastne nepovie nič. Na samotné zápasy a hráčov si vytváram vlastný názor. Nie každý s ním musí súhlasiť.Ako sa hovorí sto ľudí sto chutí. Nezaujíma ma bulvár ani rôzne fámy, ktoré so samotnou pravdou veľmi nekorenšpondujú. Pre mňa je podstatné to, čo sa deje na ihrisku a tento fakt je neodškriepiteľný. Je pravdou, že pri futbale strávim obrovské kvantum času. Vediem si vlastné štatistiky a robím si rozbory jednotlivých zápasov, ktoré potom prezentujem. Opieram sa o fakty a predošetkým o výkony samotných hráčov.Nie je žiadnym tajomstvom, že aj ja ako mnohí iní, mám svojich favoritov, no nezatváram oči pred mužstvami, ktoré ich futbalovou kvalitou prevyšujú.

Nevidel som veľa zápasov na vlastné oči. Asi za najväčší futbalový zážitok, ktorý som mal vidieť naživo bol prípravný zápas Realu Madrid proti PSG, ktorý sa hral v Göteborgu. Ja osobne som bol zvedavý, ako sa futbaloví giganti postavia k samotnému zápasu. Musím povedať, že to boli hlavne 4 veci, ktoré ma upútali. Ronaldové a Di Mariové(vtedy ešte hráča RMCF) bežecké schopnosti,sila a stabilita Ibrahimoviča, množstvo krátkych šírkových prihrávok a hlavne ľavý krajný obranca PSG brazílčan Maxwell. Nenápadný, vzrastom menší futbalista,no neskutočne šikovný. V zápase ukázal takmer všetko, čím má výborný krajný obranca disponovať. Ja osobne si však viac vychutnám zápasy v televízií resp. streaming, kde sa mi naskytne väčší prehľad ako sa niekde tlačiť na tribúne.

Na Slovensku mi chýba väčšia medializácia futbalu. Spomínate si ešte na futbalovú reláciu Tango, ktorá prinášala dianie z najvyššej a druhej najvyššej ligy? Alebo Euroligy, ktoré zmapovali to najpodstatnejšie, čo sa vo futbalovom svete za uplynulý týždeň udialo. Mne osobne tieto relácie chýbajú, aj keď je pravda, že Tango bolo nahradené reláciou Odpískané. Viem, že mnohi majú na našu najvyššiu súťaž vlastný názor. Netvrdím, že máme top ligu v Európe. Fortune lige chýbajú diváci, sponzori. Nemyslím, že nemá dostatok kvalitných hráčov. Bola to naša liga, ktorá vychovala napríklad hráča akým je Pečovský, ktorý dnes patri ku Kozakovým základným kameňom. Nevedú sa však žiadne diskusie, kde by sa rozoberali jednotlivé problémy a divákom neostáva nič iné len ako lámať palicou nad všetkým, čo sa okolo samotnej ligy deje. Ligu nie je možné sledovať ani zo zahraničia. Dôvod, že, veď kto by už len bol zvedavý na to trápenie je absurdný. Ako chceme teda napredovať, keď naše vlastné média nevenujú našej lige zvýšenú pozornosť? 

V mojej tvorbe sa snažím zhrnúť reálny pohľad na danú situáciu. Častokrát sa v našich médiách stretávam s neúplnými informáciami. Myslím, že dnes už existuje milión futbalových zahraničných portálov, kde sa človek dozvie to podstatné. Čitateľ by predsa mal dostávať správnu info, ktorú posúva ďalej a tým vzniká diskusia. Diskusia, ktorá je tak podstatná pre samotný futbal.

Pokúšam sa čitateľom prinášať to najpodstatnejšie a najzaujímavejšie z jednotlivých európskych líg, prípadne dianie okolo našej futbalovej reprezentácie. Viem, že celá verejnosť sa dnes upriamuje na voľby a politika hrá prím asi v každej domácnosti, no nezabúdajme, že šport a zvlášť futbal prináša množstvo interesantných momentov takmer každý deň.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?